/ home  

Terug

verkleinen vergroten

Reportage: Skillsmasters, maart 2007


Elektrotechniek regelen van een legertanker
Dat je met een elektro-opleiding ook in het leger aan de slag kan, had Henry (18) nog niet bedacht. Hij is nog een beetje beduusd van het verhaal van een elektromonteur van de Landmacht. "Bij toeval liep ik langs de stand van de Landmacht. Nu denk ik er ineens serieus over na om bij de Landmacht te solliciteren." Henry zit in het tweede jaar van de mbo-opleiding monteur sterkstroom installatie (msi). Toen hij met de opleiding begon, wist hij nog niet precies wat hij met zijn carriΦre wilde gaan doen. Daarom koos hij voor de tweejarige opleidingsvariant.
Henry denkt erover na om na zijn studie in de beveiliging aan de slag te gaan. Maar nu hij met de Landmacht heeft gesproken, twijfelt hij.

Met glimmende ogen bekijkt hij apparaten die in verbinding staan met een enorme legertanker in de hal. Deze regelen onder andere de communicatie tussen de chauffeur en de commandant in de tanker. "Het mooie aan techniek is dat alles met elkaar in verbinding staat. Als je de techniek ingaat, moet je het leuk vinden om met allerlei machines te werken. Ik denk dat het ook echt een beetje je hobby moet zijn om iets uit te vinden."

Ondertussen laat een elektromonteur van de Landmacht een ijzeren plaatje zien dat scholieren net gemaakt hebben. Als je op het knopje op het plaatje drukt, gloeien rode lampjes op die zo geplaatst zijn dat ze eenmaal opgelicht op een dobbelsteen lijken. Op het plaatje staat 'Neem de gok - kies techniek'. Je moet zeker wel een beetje een hobbyist zijn als je in de elektrotechniek werkt, lacht hij.

Werkenbijdelandmacht

Reportages